Zabiegi Podologiczne

Home

Zabiegi Podologiczne

Zabiegi Podologiczne

Stopy dźwigają cały ciężar naszego ciała, codziennie wykonują naprawdę ciężką pracę.
Dbajmy o ich zdrowie.

SPECJALISTYCZNY PEDICURE PODOLOGICZNY

Jest to zabieg poprzedzony dokładnym wywiadem, skupiającym się nie tylko na samych stopach ale również na podudziach, całej postawie ciała oraz historii medycznej. Po rozpoznaniu dolegliwości następuje przystąpienie do zabiegu, polegającego na opracowaniu wszelkich zmian takich jak: odciski, modzele, nagniotki, zrogowaciałe i pękające pięty/rozpadliny, grzybica, łuszczyca, wrastające (wkręcające) paznokcie.

PEDICURE PODOLOGICZNY - Podo Cosmetic PODO COSMETICS. Podologia mobilna
PROFILAKTYKA STOPY CUKRZYCOWEJ

PROFILAKTYKA STOPY CUKRZYCOWEJ

Do jednego z najpoważniejszych powikłań cukrzycy należy tzw. zespół stopy cukrzycowej. U osób, cierpiących na tę dolegliwość dochodzi często do uszkodzenia nerwów (neuropatia, polineuropatia) i naczyń krwionośnych (angiopatia) w wyniku długoletniej choroby. Do objawów stopy cukrzycowej należą: zaburzenia w odczuwaniu bólu, dotyku lub zmiany temperatury, opuchnięcia, uczucie pieczenia, częste skurcze, drętwienie a także pękanie naskórka i zmiany na paznokciach. Konsekwencją nieleczonej stopy cukrzycowej może być pojawienie się głębokich owrzodzeń, co niekiedy prowadzi do martwicy.
W zabiegu podologicznym stopy cukrzycowej używane są specjalistyczne preparaty i kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp diabetyków. Metody stosowane podczas zabiegu mają na celu przynieść ulgę oraz zapobiec powikłaniom związanym z nieprawidłową pielęgnacją.

PĘKAJĄCE PIĘTY/ROZPADLINY

Nadmierne rogowacenie oraz pęknięcia na podeszwach stóp to patologie ściśle związane z suchością skóry. Przyczyn ich powstawania jest wiele m.in. brak właściwej pielęgnacji, nadwaga, źle dobrane obuwie oraz choroby skóry, zła przemiana materii czy deformacje kostno-stawowe.
Brak elastyczności skóry oprócz pęknięć skutkuje także powstawaniem groźnych rozpadlin, które są siedliskiem chorobotwórczych bakterii i prowadzą do zakażeń stóp. Prócz aspektów estetycznych, towarzyszy im ból i dyskomfort uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.

PĘKAJĄCE PIĘTY/ROZPADLINY - Podo Cosmetic Trójmiasto Pielegnacja stóp PODO COSMETICS. Podologia mobilna
Mozdziele - Podo Cosmetic Trójmiasto Pielegnacja stóp PODO COSMETICS. Podologia mobilna

MODZELE

Modzele są to miejsca, gdzie doszło do nadmiernego nagromadzenia tkanki rogowej naskórka. Najczęściej powstają na śródstopiu, krawędziach i czubkach palców oraz na tylnej części pięty. Nieleczone modzele, oprócz nieestetycznego wyglądu mogą objawiać się uczuciem pieczenia a z powodu utraty elastyczności naskórka i powstałych pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych. Modzele w początkowej fazie są bezbolesne, z czasem jednak narastają, stają się uciążliwe, powodując dyskomfort poruszania się.

ODCISKI

To bardzo często występująca na stopach dolegliwość. Są to twarde, zrogowaciałe punkty, będące reakcją obronną skóry na miejscowy ucisk lub tarcie. Jest to spowodowane deformacjami kostnymi w obrębie stóp a także niewłaściwym (zbyt ciasnym) obuwiem. Dochodzi wówczas do pobudzenia produkcji komórek warstwy rogowej, a ta wgniatana wówczas w głąb tkanki tworzy tzw. rdzeń powodując ból. Ważne jest aby odróżnić odciski od brodawek.Nie usunięty w porę odcisk może wywołać stan zapalny na głębokości skóry właściwej, czasem nawet tkanki podskórnej powodując jeszcze większy ból.

Odcinski - Podo Cosmetic Trójmiasto Pielegnacja stóp PODO COSMETICS. Podologia mobilna
wrastające paznokcie klamra Frasera - PODO COSEMTIC

KOREKCJA WRASTAJĄCYCH, WKRĘCAJĄCYCH PAZNOKCI

Gdy płytka paznokcia wrasta w miękką tkankę skóry i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienia z problemem wrastającego lub wkręcającego paznokcia. Jest to częsta i bardzo dokuczliwa przypadłość, której objawami są:
ból podczas chodzenia, wrażliwość na dotyk, opuchlizna, zaczerwienienie a niekiedy nawet wysięk i krwawienie. Zaniechanie leczenia tej przypadłości może doprowadzić do zakażeń grzybiczych i bakteryjnych, zanokcicy a nawet martwicy kości palucha.

PAZNOKCIE CHOROBOWO ZMIENIONE

Istnieje ogromna ilość chorób i dysfunkcji prowadzących do zmian w wyglądzie płytki paznokciowej. Może to być np. łuszczyca, pleśnica, drożdżyca, nadmierna łamliwość i inne. Jednak do najczęściej spotykanych chorób paznokci należy grzybica.
Objawy tej choroby, które powinny nas zaniepokoić to przede wszystkim zmiana zabarwienia płytki paznokciowej - pierwsze symptomy to zażółcenie potem może przybierać barwę zielonkawo-żółtą po brązową a czasami nawet czarną. Nieleczona grzybica paznokci prowadzi do destrukcji paznokcia objawiając się kruchością, pogrubieniem płytki paznokcia oraz oddzieleniem od łożyska (onycholizą). Grzybica paznokci to schorzenie, które często wymaga współpracy podologa z lekarzem dermatologiem.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA POURAZOWEGO/GRZYBICZEGO

Rekonstrukcja polega na odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt. Zabieg ten stosuje się na paznokcie, które uległy deformacji, odklejeniu od łożyska, w trakcie terapii leczniczej, po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia, łamliwych i rozdwajających się a także przy grzybicy paznokci. Do rekonstrukcji wykorzystywane są specjalistyczne masy podologiczne, działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Paznokcie odzyskują naturalny kształt, kolor i są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Stosując przy tym odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci, proces regeneracji jest przyspieszony a płytki paznokciowe rosną zdrowe i mocne.

PIELĘGNACJA STÓP OSÓB STARSZYCH/SENIORÓW

Stopy seniora wymagają szczególnej uwagi. Skóra staje się sucha z tendencją do łuszczenia. Paznokcie twardnieją i nadmiernie rogowacieją. Mogą również pojawić się obrzęki i zgrubienia. Wiąże się to przede wszystkim z nieprawidłowym krążeniem, co prowadzi do zaburzeń wzrostu i struktury płytki paznokciowej oraz nadmiernego rogowacenia skóry. Podolog posiada odpowiednie narzędzia oraz sprzęt, pozwalający na fachowe i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu na stopach.

Stopy dzieci Mobilne usługi Podo Cosmetics Trójmiasto

STOPY DZIECI I NOWORODKÓW

Wbrew pozorom stopy noworodka to nie miniaturowa wersja stóp dorosłego. Dziecięce stópki mają nie tylko inną budowę, ale są również bardziej podatne na odkształcenia. W początkowym okresie należy więc dbać o nie szczególnie uważnie, by zapobiec tworzeniu się wad. Zdrowe i prawidłowo ukształtowane stopy mają bowiem fundamentalne znaczenie dla kształtowania się całej postawy ciała i funkcjonowania układu kostno – stawowego.

Formowanie stóp człowieka to proces długi i złożony. Ostateczny kształt kończyny dolne przyjmą po upływie 20 lat od urodzenia. Jednak najbardziej znaczące będą pierwsze miesiące i lata życia dziecka. To wtedy bowiem małe stópki są najbardziej podatne na zewnętrzne wpływy. Warto więc zadbać, by stworzyć stopom malucha jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.